Kas yra aukštalipiai ir pramoninis alpinizmas?

Susisiekime!

+37067000036

Aukštalipių naudojama technika angliškai – rope access, kurios pagalba yra atliekami įvairūs darbai: dažymas, valymas, statybos bei inspektaciniai (stebėjimo/tikrinimo) darbai. Objektai, kuriuose dirbame, taip pat įvairūs: dangoraižiai, vėjo jėgainės, naftos platformos, gyvenamieji namai. Aukštalipių paslaugos neretai reikalingos ir pramogų bei renginių metu.

IRATA (The Industrial Rope Access Trade Association)

Yra tarptautinė organizacija, sukūrusi naudojimosi virvėmis technikos normas ir reglamentus. Iš viso yra trys IRATA specialistų lygiai. Pirmąjį lygį galima pasiekti praėjus savaitę trunkančius mokymus ir išlaikius egzaminą. Jei egzaminas išlaikytas, aukštalipis iš esmės jau gali mautis apraišus ir dirbti aukštuminius darbus.

Po ne mažiau kaip vienerių metų ir 1000 valandų, praleistų kabant ant virvių, gaunamas leidimas dalyvauti antrojo lygio mokymuose bei laikyti egzaminą. Antrajame lygyje išmokstama dar įmantresnių technikų. Tokie patys reikalavimai galioja ir norint pasiekti trečiąjį lygį. Šiame, aukščiausiame IRATA specialistų lygyje, galutinai išmokstamos visos technikos paslaptys ir asmuo, turintis šią kvalifikaciją, yra atsakingas už visos komandos saugumą.

IRATA lygių hierarchija yra puiki sistema, kuri moko mus pažvelgti ne tik į save, bet ir į savo kolegas. Tam, kad viskas vyktų sklandžiai, labai svarbus komandinis darbas. Darbuotojų teigimu, tik būnant komandos lyderiu galiausiai tampa aišku, kaip žmonės pasitiki vieni kitais darbinėje aplinkoje.

Dirbdami aukštyje, mes taip pat visada privalome išlaikyti saugią aplinką ne tik sau, bet ir praeiviams. Rūpinamės, kad žmonės nepatektų po mūsų darbine aplinka. Potenciali grėsmė – tai daiktai, darbiniai įrankiai, kurie nukrenta žemyn. Būtent todėl aukštalipiai apsitveria „stop“ juostomis ir bendrauja tarpusavyje radijo imtuvų pagalba. Saugumas visada yra, buvo ir bus pirminis prioritetas.